,

ВІВТАРНА ДРУЖИНА

Вівтарна Дружина

Вівтарна Дружина  – це спільнота хлопців, на яку Церквою покладається особливе завдання – прислуговування в часі богослужінь у Святилищі –  Святая Святих. Окрім цього духівник та управа цієї спільноти стараються, щоб допомогти юнакам відкрити себе на Господа, допомогти їм знайти своє покликання, а відтак реалізувати себе як особистість.

Вівтарна Дружина керується Законом Божим, нормами християнської моралі та укладеним Статутом.

Завданням ВД є більше прислужитися Богу та людям.

Основною формою діяльності ВД є допомога священнослужителям під час богослужінь.

Покровителем Вівтарної Дружини є Йоан Христитель.

Ісус Христос сам об’явив його велич, кажучи: «Істинно кажу вам, що між народженими від жінок не було більшого від Йоана Христителя» (Мт. 11,11).

Він бувши Предтечею Спасителя, готував людей до зустрічі з Господом Богом:

«Він говорив: “Покайтесь, бо наблизилося Небесне Царство.”  Це ж той, що про нього говорив пророк Ісая: “Голос вопіющого в пустині: Приготуйте Господню дорогу, вирівняйте стежки його.”  А той Йоан мав одежу з верблюжого волосу й пояс ремінний на крижах у себе; їжа ж його була – сарана й мед дикий. Тоді виходили до нього Єрусалим і вся Юдея, і вся околиця йорданська і приймали хрищення від нього в річці Йордані, сповідаючись у своїх гріхах. Побачивши, що сила фарисеїв та садукеїв іде на хрищення до нього, він до них мовив: “Гадюче поріддя! Хто вас навчив тікати від наступаючого гніву?  Принесіть же плід, гідний покаяння,  і не гадайте, що можете самі собі казати: Маємо за батька Авраама. Кажу бо вам, що Бог з цього каміння може розбудити (до життя) дітей Авраама. Сокира вже при корінні дерев: кожне дерево, що не приносить доброго плоду, зрубають і в вогонь кинуть.
Я вас хрищу водою на покаяння, а той, хто йде за мною, від мене потужніший, і я негідний носити йому взуття. Він вас христитиме Духом Святим і вогнем» (Мт. 3, 2-11).

Подібно й вівтарик, прислуговуючи, йде попереду зі свічкою, готуючи людей до зустрічі з живим Богом.

Управа Вівтарної Дружини

Духовний провідник (опікун) Вівтарної Дружини:

Головний провід спочиває у руках Духовного провідника — отця-пароха або священика, чи семінариста ним призначеного. Він посідає повну владу у всім, що відноситься до проводу. Також щороку, на загальних зборах спільноти, обирається голова та заступник Вівтарної Дружини.

Приймання нових членів

Хто хоче вступити в члени Вівтарної Дружини, має усно або письмово заявити це Духівнику ВД.

В спільноту ВД може бути прийнята особа тільки чоловічої статі, віком від 7 років, яка погоджується із всіма правилами ВД.

Дійсним членом ВД є особа, яка пройшла випробування, терміном 1 рік.

Нововступаючий член має в тому часі можливість познайомитись із діяльністю Вівтарної Дружини та пізнати свої обов’язки.

Торжественне прийняття нових членів відбувається раз в рік, передусім в головні свята Вівтарної Дружини.

Зустрічі проводяться кожної п’ятниці в 1-му катехитичному класі:

17:00 – Для хлопців, віком 7-9 років.

19:00 – Для хлопців, віком 10-13 років.

18:00 – Спільна Служба Божа.