Вівтарне служіння, як особлива практика плекання покликання до священства

Вівтарне служіння, як особлива практика плекання покликання до священства

«Пустіть дітей! Не бороніть їм приходити до мене, бо таких Царство Небесне. І поклавши на них руки, пішов звідти.» (Мт. 19:14-15) З таким закликом Ісус звернувся до своїх учнів, показуючи їм, що до дітей Господь завжди є прихильний і відкритий. Учні Христа, як знаємо, в майбутньому стали називатись єпископами та пресвітерами, а сама спільнота – Церквою. І тому сьогодні Церква глибоко цінує і розуміє ці слова Христа, з якими він звернувся до своїх учнів, а результатом цього стало заснування по всій Церкві, а особливо по парафіях Вівтарних та Марійських Дружин, а також  інших молодіжних спільнот, в яких юнаки та дівчата можуть ближче познайомитися з Христом та жити з Ним.

Вівтарна Дружина  – це спільнота хлопців, на яку Церквою покладається особливе завдання – прислуговування в часі богослужінь у Святилищі –  Святая Святих. Окрім цього духівник та управа цієї спільноти стараються, щоб допомогти юнакам відкрити себе на Господа, допомогти їм знайти своє покликання, а відтак реалізувати себе як особистість. Щодо Вівтарної Дружини Архикатедрального Собору Св. Юра у м. Львові, зазначається таке:  «Найвагоміше завдання Вівтарної Дружини – поставити у правильне русло молодого хлопця, дати йому змогу реалізувати себе  як особистість, бути поруч Христа та Його Церкви»[1]. А духівник Вівтарної Дружини парафії Різдва Пресвятої Богородиці, м. Львова, о. Микола Стронянський каже, що: «Наша спільнота має за ціль пізнати і прийняти Бога у своє життя. Адже прислуговуючи біля самого Бога, інколи хлопці починають по-іншому бачити своє покликання, а саме покликання до священства[2].

Головною відзнакою важливості Вівтарної дружини в житті Українській Греко-Католицькій Церкві стало те, що після Молодіжного Собору, який проходив в Києві у 2007 році, Архиєпископ Львівський Ігор (Возьняк)своїм декретом постановив проводити кожного року, в третю суботу Жовтня День Прислуговуючого. А 20 жовтня, 2007 року у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа, відбулись перші святкування  з нагоди Дня прислуговуючого, в яких взяло участь близько 120 хлопців з 33-ьох парафій Львова та околиць. Святкову архієрейську Літургію, яка була кульмінацією святкувань, очолив Високопреосвященніший владика Ігор (Возьняк)[3]. 18 жовтня, 2008 року з нагоди святкувань Дня прислуговуючого, у ЛДС Святого Духа відбулись чергові святкування. На архієрейській Божестенній Літургії, в часі проповіді, архиєпископ Ігор Возняк, звернувся  до Вівтарних Дружин з такими словами:

Тут потрібно поводитися з усією увагою та повагою до Господа, бо це дім Бога, де Він перебуває у невидимому для нас способі, а також під видами хліба та вина у Пресвятій Євхаристії… Це Господь хоче, щоби ви прислуговували у Його храмі та бажає, щоби ви робили це якнайкраще… Кожний ваш рух, ваша молитва, ваше служіння повинні бути найкращими! Чиніть це діло гідно, з любові до Бога, бо можливо когось із вас Господь теж захоче покликати до служіння як священика. Моліться до Пресвятої Богородиці, щоби вона берегла вас від усяких нещасть на дорозі земського життя[4].

 

Саме  спільноти Вівтарних Дружин, які діють при Церковних парафіях дають найбільше покликань до священства. Це в свою чергу означає, що ці спільноти справді виконують своє завдання, сприяючи зближенню юних християн з Богом та допомагаючи їм у пошуку правдивого християнського покликання, а особливо покликання до священичого покликання.

(бр. Назарій Литвин)

[1] Вівтарна Дружина // http://sobor-svyura.lviv.ua/marijska-druzhyna/ //(21.12.2014).

[2] Вівтарна Дружина // http://www.theotokos.org.ua/altar.html // (21.12.2014).

[3] Див. У Львівській Архиєпархії відбувся день прислуговуючого // http://cupol.lviv.ua/index.php?&id=28&backPID=58&begin_at=320&pS=1191186000&pL=2681999&arc=1&tt_news=43181&cHash=40e055e7d7 // (21.12.2014)

[4] Святкування дня прислуговуючого у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа // http://www.ugcc.org.ua/news_single.98.html?&no_cache=1&L=0&tx_ttnews[pS]=1262113099&tx_ttnews[pointer]=160&tx_ttnews[tt_news]=158&tx_ttnews[backPid]=200&cHash=ce0dbc0a91 // (21.12.2014).