«Хто він, той чоловік, що Господа боїться?»

«Хто він, той чоловік, що Господа боїться?»

У  храмі Всіх Святих Українського Народу вперше відбулись чоловічі нічні чування, в котрих взяло участь понад сорок чоловіків.

Так, ми звикли бачити молодіжні чування, чування спільнот, а тут зібрались чоловіки, котрі роздумують, моляться, спілкуються  і це все так природньо. Тому й пригадуються слова із псалма: «Хто він, той чоловік, що Господа боїться? Він вкаже йому дорогу, яку той має вибрати. Сам він зазнає щастя, і рід його успадкує землю. Довірливий Господь до тих, які його бояться, і свій завіт дає їм знати» (Пс. 24).

Особливим саме в цих нічних чуваннях були розважання, науки про участь Пресвятої Богородиці в житті чоловіків. Саме слідувати за Христом, зберігати Його слова у своєму житті вчить, нас Пресвята Богородиця. Марія є тією, котра дала згоду на безпосередню участь Бога у її житті, тим самим стала співучасницею Історії Спасіння людства. Її воля була співзвучна з Божою волею, а це в свою чергу є сповненням покликання.

Всі ми, в тому числі й чоловіки, отримуємо від Господа покликання,  свої унікальні покликання. І для того щоб найкраще сповнити їх прислухаймося до слів Богородиці, котра до нас, ще на весільному бенкеті в Кані Галилейській «мовила до слуг: «Що лиш скаже [Ісус] вам, – робіть» (Йо, 2,5).

Висловлюємо молитовну подяку о. Василю Золотому за духовні науки та молитви, всім організаторам та учасникам нічних чувань.

 

Підготував брат Назарій Литвин.