с. Олімпія та с. Лаврентія

Вони – як дві оливні вітки,

Їх біографія проста:

Блаженні Сестри Йосифітки

Життя поклали за Христа.

Блаженна преподобномучениця с. Олімпія (Ольга Біда) народилася в 1903 р. в с. Цеблів на Львівщині. У ранньому віці вступила до монастиря Згромадження Сестер св. Йосифа. Сестри займалися духовним вихованням  підростаючої молоді. Згодом с. Олімпія стає настоятелькою дому в м. Хирові. Вона мала правдиве любляче серце до сестер, була терпеливою та спокійною. Мала духа молитви і разом з сестрами ревно підтримувала організацію Апостольства Молитви.

Блаженна преподобномучениця с. Лаврентія (Лавкадія Гарасимів) народилася 30 вересня 1911 р. в с. Рудники на Львівщині. Вступає до Згромадження сестер св. Йосифа. Була лагідної вдачі, дуже доступна й прихильна. До того ж мала приємне сопрано, тож завжди співала Вечірню й Утреню.

Надходили важкі часи для нашої Церкви. Та сестри, незважаючи на погрози і попередження, не переставали катехизувати дітей. Їх любов до Бога й людей була геройською. У 1950 р. с. Олімпію і с. Лаврентію заарештували. Режим у в’язниці Борислава був дуже суворий. Годувати сестер відмовились: лише те, що вони зуміли прихопити зі собою, було їхньою поживою. Монахині чекали на вирішення своєї долі, а поміж тим відбувалися допити.

І от вирок: досмертне вивезення в Томську область. Переїзд із в’язниці до Томська був дуже виснажливий. Їхали два тижні. Під час пересадки на пароплав с. Лаврентію з високою температурою переносили на палубу сестри та люди. Прибувши на місце призначення в с. Харськ, сестри змушені були шукати собі житло. Ніхто не хотів приймати сестер, які мали з собою хвору на туберкульоз. Змилосердилася одна родина росіян.

Сестри терпіли нелюдські умови життя та повну відсутність медичної допомоги. Тож не дивно що через два роки вони відійшли у вічність: сестра Олімпія померла 23 січня 1952 р., а с. Лаврентія – 28 серпня цього ж року. Перша на 40-му році життя, а друга – на 41-му.