“Сімейне щастя” Відбулись Реколекції для подружніх пар 07-09 грудня 2018

“Сімейне щастя” – під такою назвою з 07 по 09 грудня 2018 відбулись Реколекції для подружніх пар у Парафіяльній Резиденції “Горицвіт”,  с. Орявчик, Сколівського району.

Реколекції, котрі провів о. Володимир Ольшанецький, парох храму, були наповнені духовною частиною, практичними тренінгами, часом ділення та прогулянками неймовірними Карпатами.  Ми мали нагоду молитись спільно Божественну Літургію, Вечірню молитву, та слухати неймовірно цікаві науки отця Володимира. А змістовні тренінги, котрі провели брат Назарій (“Спілкування – Лагідність – Радість”) та Анна Замостна (“Виховання дітй”), в цікавий спосіб пригадали, а може комусь і відкрили декілька основних рис подружнього життя. І звичайно ж знаковим і дуже особливим для кожної подружньої пари було Відновлення Подружніх Обітів, які, навіть із гарячими сльозами на очах, показали Святу Тайну Подружжя завжди актуальною, єдиною, вічною і живою.

Ось 10-ка висновків з Реколекцій для подружніх пар в резиденції “Горицвіт” с. Орявчик, Сколівського р-ну.

Дякую о.Володимиру Ольшанецькому за ваші цінні знання, досвід і науку! 🙂

1. Всьому свій час. Має бути виділений ОКРЕМИЙ час для Бога, для себе, для чоловіка/дружини, дітей, роботи і відпочинку.

2. Подружжя створюється для того, щоб ділитися щастям з коханою людиною, для того, щоб один біля одного могти спасти свої душі!

3. З примусу не можливо навчити, заставити щось зробити чи любити. Чи чоловіка/дружину, чи дітей.
Вчить тільки особистий приклад Любові!

4. Кожна людина потребує Духовного оновлення. Воно дає сили і енергію на всі інші сфери життя.

5. Щоб подружжя виконувало свої функції обов’язково потрібно спілкуватись. Іноді це можна робити і без слів.

6. Лагідність і радість у подружжі – це те, що приноситиме свіжість у взаємини.

7. Щоб виховати щасливу дитину, треба стати щасливими батьками.

8. Найкращий підхід до виховання дітей -це Авторитетний. Коли батьки дуже чуйні і люблячі, але й дають багато правил, спонукають до дисципліни і передають сімейні цінності.

9. Щоб справлятись з своїми емоціями, треба навчитись комфортно з ними почуватись, приймати такими, якими вони є, відстежувати в інших і проговорювати вголос!

10. Емпатія (співпереживання емоційного стану) важливе вміння для батьків.
Дає відчуття розуміння і вчить зважати на почуття інших людей. Емоції треба розуміти і приймати, а поведінку треба контролювати правилами і дисципліною.

Анна Замостна (експерт з виховання дітей)