о. МИКОЛАЙ ЧАРНЕЦЬКИЙ

Блаженний неба і землі, священномученик Миколай Чарнецький народився 14 грудня 1884 р. в с. Семаківці на Станіславівщині. Донині його пам’ятає Рим, де він вчився і став священиком; пам’ятають його Станіславівська семінарія і Львівська богословська академія, де він як доктор викладав догматику; ніколи не забудуть його Волинь, Полісся, Холмщина і Підляшшя, де владика трудився як Апостольський візитатор. Та більше всіх любить його монаша спільнота Отців Редемптористів, до якої він вступив уже священиком і яка виховала його на зразкового монаха та місіонера.

Скінчилася терниста путь Кир Миколая у Львові 2 квітня 1959 р., на 75-му році життя. Він помер як мученик за віру. Не змогли здолати його євангельської терпеливості, лагідності і невичерпної доброти ні сибірська каторга, ні 600 допитів, ні катування у 30-ти тюрмах і таборах.

Скінчилася терниста путь… І тепер до церкви св. Йосафата Отців Редемптористів, де спочивають мощі Блаженного Миколая, як колись на Личаків, де він був похований, „із цілого краю з відкритим серцем люди йдуть”. І будуть іти. Бо „його світильник не згасає!”

Блаженний Миколай – чудотворець. Навіть земля з його могили допомагала людям, які з вірою молились до нього. Ось один з багатьох прикладів. Розповідає п. Галина Козак зі Львова: „У палаті, де була донька моєї сестри, лежав дворічний хлопчик, хворий на церебральний параліч. Він нічого не їв і не пив. Моя сестра мала землю з могили єпископа Чарнецького і дала мамі немічної дитини, щоб вона тою землею його перехрестила. На ранок хлопчик сів, почав бавитися, їсти. Радості не було меж. Незабаром дитину виписали додому.”

Отож поспішаймо тепер до нашого дорогого владики. Блаженний Миколай посеред нас!

Хай пісня лине молитовним дзвоном

Для нашого спасіння, в добрий час.

Схилімось вдячно перед Божим троном:

Блаженний Миколай посеред нас!