Материнська молитва з карпатських схилів

Цей рік – ювілейний для осередку «Матерів в молитві» в парафії Всіх Святих Українського Народу. І хай ця спільнота ще дуже юна – усього п’ятнадцять років, – її учасниці настільки з’єдналися у молитві за дітей, що вже не уявляють свого життя одна без одної і не пропускають найменшої нагоди, щоб зібратися разом.

А тут, з ласки Божої, і нагода трапилася непересічна – відсвяткувати Переображення Господнє у Лаврівському василіянському монастирі св. Онуфрія (Старосамбірський район). Протягом цілої дороги до цієї обителі матері в молитві поручали свої різноманітні намірення Господу Богу. Під час Божественної Літургії поєдналися з Ним у Таїнстві Пресвятої Євхаристії, а опісля, проходячи Хресні дорогу, мали нагоду до при задуми над Страстями Спасителя їхнім значенням у житті кожного з нас.

Стежка пам’яті героя Небесної Сотні та загиблих учасників АТО, яка притулилася до кручі поблизу монастиря, нагадала «Матерям в молитві» про обов’язок кожного з нас пам’ятати про тих, які віддають своє життя за Україну. Багато своїх молитов членкині руху заносять власне за них – живих і полеглих – та постійно повторюють: «Це – теж наші діти».

Дорогою назад прочани заїхали поклонитися Матері Божій у Самбірській чудотворній іконі прославленій. І, хоча через Службу Божу, яка в той час відправлялася, не змогли зайти до храму, повернулися додому з твердою вірою, що Цариця Небесна, бачачи щирість їхнього наміру, вислухає і ту молитву, яку вони гаряче піднесли до неї посеред самбірської вулички.

Підготував: Василь Калита