ДРОГОБИЦЬКІ МУЧЕНИКИ

У різний час почули голос Божий:

Ідіть, сини, в ряди василіян!

І кожний з них до ангела був схожий –

Яким, Віталій і Северіян.

Вони пізнали Крехівську землицю,

Дорогу хресну, силу джерела.

Любові вічній подали правицю,

Любов Христа в Дрогобич повела.

     Блаженний преподобномученик о. Северіян Бараник народився 18 липня 1889 р. в Угневі. Вступив до монастиря отців василіян у Крехові. Висвятився. Згодом став ігуменом у Дрогобичі. Визначався особливо доброзичливим ставленням до молоді, сиріт, надихав усіх своєю радістю, був добрим проповідником. В 1941 р. вандали з НКВД заарештували отця та кинули до Дрогобицької тюрми. Спотворене тортурами тіло о. Бараника було знайдено того ж року серед інших замордованих в’язнів. Помер як мученик за віру, на 53-му році життя.

Блаженний преподобномученик о. Яким Сеньківський прийшов до василіян вже доктором богослов’я. Народився 2 травня 1896 р. у с. Гаях Великих на Тернопільщині. Після складення перших монаших обітів був по різних монастирях. Провадив Марійські Дружини, опікувався дітворою і молоддю, організувавши Євхаристійне Лицарство. Був знаменитим проповідником. Як ігумен Дрогобицького монастиря був заарештований 26 червня 1941 р., а 29 червня помер як мученик за віру (зварений в котлі Дрогобицької тюрми) на 46-му році життя.

Третій Дрогобицький Блаженний преподобномученик василіянин о. Віталій Байрак народився 24 лютого 1907 р. в с. Швайківці на Тернопільщині. У житті вирізнявся привітністю, місійною і проповідницькою діяльністю, мав дар духовного провідника. Заступив на посаді ігумена Дрогобицького монастиря – замученого раніше о. Якима Сеньківського. А в 1945 р. і його заарештували. Закінчив своє життя як мученик за віру 1946 р. (перед Пасхою) після сильного побиття. Поховали його на Бригідках. Прожив 39 літ.