Вірити і дякувати

Ще одну святиню Львівської області відвідали ми з «Матерями в молитві». Цього разу вони мали змогу відчути особливу Божу присутність в Духовному Відпустовому Центрі села Новосілки, яким опікуються оо. Салезіяни. І середників для цього з ласки Божої мали предостатньо.

Усім відоме Святе Джерело на території Центру (його ще в народі приписують сусідньому селу Раківцю) і купіль, до якої звідусюди з’їжджаються паломники, аби пройти в її водах кілька кіл і отримати зцілення від своїх недуг. Як сказав диякон Юрій Кіндрацький, неважливо, чи тридцять три кола пройти, чи дванадцять, чи будь-яку іншу кількість, головне – робити це з вірою.

Окрім того «Матері в молитві» випрошували заступництва у нашої Небесної Цариці перед її чудотворною Новосілецькою іконою, заручалися підтримкою святих Івана Боско й Домініка Савіо, які по-особливому прославили Салезіянське Згромадження, і чиї мощі виставлені до почитання у храмі Положення Ризи Пресвятої Богородиці в селі Новосілці. На чолі з дияконом Юрієм провели також невелику місійну діяльність, молячись Хресну дорогу ненародженої дитини, – не один перехожий зупинявся, аби вслухатися в її глибокодумні тексти, які зворушують душу кожного вірного, порівнюючи страждання абортованих дітей зі Страстями Христовими.

Спільне розважання над уривком про кровоточиву жінку з Євангелія від Марка і молебень до Богородиці стали вдалим підсумком цього духовно насиченого дня. На зворотньому шляху прочани ще заїхали у Святопереображенський монастир сс. Василіянок. Саме його розташування в оточенні тиші лісів навіює молитовний настрій. «Аж не хочеться звідси їхати», – кажуть жіночки. «Залишайтеся, – сміється с. Михайлина, яка гостинно дозволила нам помолитися вервицю за Україну в каплиці монастиря, – у нас є тридцять місць – на всіх вистачить».

Важко людською думкою та відчуттями осягнути усі ті численні ласки, які ми отримали від цієї мандрівки. Але одне знаю точно – слова отця Олега, який служив Божественну Літургію в Новосілці  та експресивно проповідував про вдячність, зразу ж прийнялися в серцях «Матерів в молитві». Усю дорогу до Львова вони співали різні вервиці, дякуючи Господу Богу та Пречистій Діві Марії за всі добродійства – явні та таємні.

Підготував Василь Калита