Архиєрейський сюрприз для «Матерів в молитві»

Анонсуючи прощу по святинях Яворівщини (Страдч, Прилбичі, Лісок), о. Володимир Ольшанецький, духівник спільноти, пообіцяв «Матерям в молитві» (а їх зібралося близько двохста з цілої Львівської Архиєпархії) сюрприз під час Архиєрейської Божественної Літургії у храмі Успіння Пресвятої Богородиці на Страдецькій горі.

В очікуванні приємної несподіванки піднімалися «Матері в молитві» під проводом о. Володимира на українську Гору Блаженств. І хоч не вдалося паломникам цього дня пройти повністю хресну дорогу через доволі насичену програму прощі, все-таки духівник біля кількох стацій забезпечив їм короткі розважання над Страстями Христовими і їхнім місцем у нашому житті. Бо ж воно теж не складається гладко, так, як би ми собі планували. Кожен з нас несе свій хрест і часто нарікає на нього, відмовляється від нього, втікає від нього. Однак Бог знає краще, що для нас є корисним, і дає значно більше, ніж ми просимо в своїх молитвах. Тож варто Йому довіритись, і, відкинувши свій страх та упередження, дійти до щасливого кінця хресної дороги нашого життя – до Воскресіння.

Архиєрейську Божественну Літургію в храмі Успіння Пресвятої Богородиці очолив Владика Володимир (Груца). Він привітав «Матерів в молитві», назвавши їх «жінками-мироносицями ХХІ століття», які своїм на перший погляд непомітним молитовним служінням закладають фундамент життя нашої Церкви. В кінці Служби Божої він повідомив обіцяний сюрприз, представивши Декрет Владики Ігоря (Возьняка) про затвердження Статуту руху «Матерів в молитві». Наразі Статут є експериментальним і вступить в дію 1 вересня 2019 року, а до цього часу всі охочі зможуть знайти його на сайті Львівської Архиєпархії та на сторінках часопису «Львівські Архиєпархіяльні Вісті». До того ж парохи та адміністратори ознайомлюватимуть з ним членкинь цього руху на своїх парафіях.

Владика Володимир пообіцяв, що Статут внесе кращу організацію в структуру руху. Це, зокрема, буде відчутно при організації прощ для «Матерів в молитві» на різних рівнях. Кожна їхня спільнота на рівні парафії матиме своїх провідницю та духівника. Також в Статуті передбачено координатора руху та духівника на рівні Архиєпархії.

Зробивши пам’ятне фото з Владикою Володимиром та о. Володимиром, «Матері в молитві» відправились у подальшу мандрівку. Наступним пунктом їхнього призначення було с. Прилбичі – батьківщина Митрополита Андрея Шептицького. Тут прочан гостинно зустрів місцевий парох о. Андрій Стадницький. Знайомство з рідним селом Митрополита Андрея почалося з каплиці-усипальниці роду Шептицьких. О. Володимир відслужив панахиду за упокій душ представників цього роду, тут похованих, а о. Андрій розповів коротку історію каплиці. Після цього «Матері в молитві» гаряче помолилися молебень до Пресвятої Богородиці в церкві-музеї Митрополита Андрея та блаженного Климентія Шептицьких.

Закінчилася проща біля чудотворного джерела та храмі Положення Пояса Пресвятої Богородиці в с. Лісок. О. Володимир під час короткої проповіді в ній та подяки всім паломникам підсумував цю мандрівку словами: «Варто проганяти страх зі свого серця, зі своєї душі». Що, власне, «Матері в молитві» постійно у своєму шляхетному служінні і роблять. Адже, напевне, немає нікого безстрашнішого, ніж мати, яка вболіває за свою дитину…

Автор статті: Василь Калита

Більше фото за покликанням:

https://drive.google.com/drive/folders/16vW6e-ei5eBchrpUvGdAxbo65Rmbarm2?fbclid=IwAR08Aqky2OZE1J0GsLTvMQLs_AXCSVNdHOZfPxzue3xQ14iwZn4RbwkGGsY